Přivezli jste štěňátko
Máte před sebou malého průvodce do vašich chovatelských začátků, který vám pomůže projít s vaším novým čtyřnohým miláčkem jeho první měsíce života.
Podělíme se s vámi o několik praktických tipů, jak nejlépe o štěně pečovat. Všechny rady jsou čerpány z dlouholetých zkušeností řady chovatelů. Věříme, že se vám do začátků budou hodit. Doporučujeme, abyste se pro další pomoc obrátili na vašeho chovatele, který vám dokáže zkušeně poradit
Odbornou poradnu najdete také na našem webu:
Poradna
Přejeme vám i vašemu novému členu rodiny mnoho šťastně prožitých společných let.
PÁR PRAKTICKÝCH RAD
Nejenom pravidelný přísun granulí a zásoba hraček stačí vašemu štěňátku ke štěstí. Pečovat musíte i o jeho srst, zoubky, oči i ušiska.
A jak správně začít s venčením nebo kdy se pustit do výcviku? Nebojte, všechno potřebné najdete tady. A to jak pro vaše první společné měsíce, tak pro spokojený každý den.
Výcvik
Socializace psa začíná v okamžiku, kdy si ho přivedete domů.
Hned ho zvykejte na malý látkový nebo kožený obojek. POZOR! Každou výuku začínejte krátkou hrou s hračkami, které váš pejsek nemá běžně k dispozici a jsou určené pouze ke hře před začátkem výcviku. Takové hračky je lepší mít 2 až 3. Dříve, než vůbec začnete s povely, je naprosto nezbytné upoutat 100% pozornost štěněte.
Jak toho dosáhneme?
PAMLSKY – Odměňujte pejska pamlsky společně s pozitivní intonací hlasu za vše, co udělá podle vašich představ.
Nikdy psa do ničeho násilím nenuťte – to není cesta k ideálnímu soužití štěněte a páníčka.
SPOLEČNÁ HRA – Hru se snažte udělat pro pejska zajímavou a zábavnou tak, aby se na ní těšil. Nikdy mu hračky nenuťte. Každý pes je ve své podstatě lovec, proto z hračky udělejte kořist, kterou musí ulovit.
Jako první vždy učte povel přivolání, aby se za vámi pejsek vrátil za jakýchkoli okolností. Z počátku jsou štěňata zvyklá na volání, kterým je chovatel svolává ke krmení – milým, jemným až zpěvavým hlasem. Stejným hlasem je nutné učit i přivolání.